Sari la conținut

Expoziție Obiecte Vechi – Fiii comunei Tulca: 20-21 August 2022

Dragi fii ai comunei Tulca, vă reamintim că în perioada 20-21 august 2022 vom organiza zilele comunei noastre...

Dragi fii ai comunei Tulca, tulcani, căuașdani,

Vă reamintim că în perioada 20-21 august 2022 vom organiza zilele comunei noastre.
Dorința noastră este de a organiza mai multe evenimente culturale – expoziții de obiecte și fotografii vechi.

Vă rugăm să ne sprijiniți în acest sens prin punerea la dispoziție a materialelor (fotografii vechi și documente scrise despre istoria fiecărei familii, obiecte etnografice aflate încă în gospodăriile fiecărei familii – mobilier tradițional, țesături și port popular, instrumentar de uz agricol și casnic moștenite de la înaintași etc).

Obiectele vor fi păstrate în patrimoniul primăriei până la finalizarea expoziției, ulterior fiind returnate proprietarilor.

Vă rugăm să ne contactați cu informații relevante la numerele de telefon:

Vă mulțumim!

ing. Daniel Avrămuț

ing. Daniel Avrămuț

Primar

Anunțuri

Utilizăm cookies

Acest site folosește cookie-uri. Prin utilizarea și navigarea ulterioară pe acest site acceptați Politica noastră de confidențialitate și Termenii și condițiile site-ului. Informații detaliate despre utilizarea cookie-urilor de pe acest site web sunt disponibile făcând click pe Setări cookie-uri .

Sari la conținut